Facebook

Poradna

Stále myslím na sebevraždu, 12.04.2011

Dobrý den, nevím, na koho se mám obrátit a s kým si promluvit. Asi před pěti lety jsem se pokusil o sebevraždu, pod vlivem alkoholu a asi i ze zklamané lásky. Takhle mi to aspoň vysvětlili doktoři, kteří mě chtěli potom zavřít do léčebny. Nakonec se jim to nepovedlo, nemyslím si totiž, že tam patřím. Ale vím, že roky trpím pocity méněcennosti, nenávidím se. Pokouším se změnit, ale nejde mi to. V poslední době jsem ve velké depresi a neumím se z ní dostat, stále se mi hlavou honí otázky, proč žiji, pro koho apod. S rodinou jsem v kontaktu velmi zřídka. Žiji sám. Rád bych vyhledal pomoc, mluvil o tom s někým, ale bojím se, ze mě doktoři zase pošlou do léčebny. Znovu zvažuji možnost sebevraždy. Je normální  takhle o ní pořád přemýšlet? Nemám sílu s tím vším bojovat. Co mám dělat? Můžete mi nějak pomoci?

                                                                                                                                 Patrik

 Dobrý den Patriku, vážím si důvěry, se kterou jste se na mě obrátil. Věřím Vám, že podléháte velké depresi. Píšete o těžkých věcech, až je s obdivem, že je takto zvládáte sám, aniž byste měl oporu u svých blízkých. Ne, není normální pořád přemýšlet o sebevraždě. Nejspíš to svědčí o tom, že procesy ve Vašem mozku neprobíhají správně a Vy byste možná potřeboval doplnit nebo ubrat nějaké látky. Zdá se mi, že právě nyní byste měl obnovit kontakty s rodinou, více o sobě dávat vědět. Právě nyní byste velmi potřeboval pomoc a podporu od někoho blízkého. S nimi, nebo sám, byste měl navštívit ambulanci odborného lékaře, psychiatra a domluvit se s ním na medikaci. Až na krajní výjimky dnes nebývá potřeba, abyste byl hospitalizován. Pokud Vám léky sednou, tak se Vám za nějakou dobu uleví a bude pro Vás snazší hledat odpovědi na otázky, které si kladete. Také by bylo vhodné vyhledat terapeuta a hovořit s ním o svých pocitech.

Klást si otázky je v pořádku. Pokud však dlouho nebudete nalézat odpovědi, je možná na čase podívat se na ně z druhé strany – co život očekává ode mě?

Pokud jste z okolí Opavy, můžete se na mě obrátit a  můžu Vám někoho doporučit.

Držím Vám palce.

Veronika Prchalová

Naděje – SKP Charity Opava

 Středisko Naději - SKP můžete navštívit osobně na Kylešovské 10, Opava či kontaktovat telefonicky na  čísle 553 653 776, 737 615 459. Více na www.charitaopava.cz

 

Naši partneři

Moravskoslezský kraj Úřad práce Statutární město OPAVA

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2010 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO | Administrace