Facebook

Poradna

Manžel má rakovinu

Dobrý den. Nevím, o jakou pomoc vlastně žádám. Snad se jen potřebuji svěřit. Jde o to, že můj manžel onemocněl těžší formou rakoviny. Je po operaci a nyní ho čeká další léčba v nemocnici, chemoterapie a ozařování. Já se odjakživa považuji za silného člověka, problémy řeším rázně, snažím se nic nevzdávat, ale teď si připadám zoufalá, zmatená a bezmocná. To, že manžel onemocněl, nesu velmi těžce. Někdy se mi zdá, že hůř než on sám. Nikdy to před ním nedávám najevo, ale nedokážu na nic jiného myslet. Pořád se ptám, proč se to děje zrovna nám. Můj manžel je mladý, hodný, pracovitý, žije jen pro naši rodinu (máme malé dítě), tak proč tedy?                                                         Simona F.


Dobrý den, děkuji vám za důvěru, s níž se na mě obracíte. Ztráta zdraví, podobně jako jiných jistot, nás vykolejí. Lidé v takovýchto situacích zažívají podobné pocity. A ať už se je snaží nedávat najevo, nebo se jim poddají, prochází procesem, který mívá několik fází. Právě ta první je charakterizována naléhavou otázkou – proč právě on? Proč zrovna my?

Píšete, že jste velice silný člověk, ale také cítíte, že si připadáte zmatená, zoufalá a bezmocná. Není se čemu divit. Vždyť většina léčby se teď děje v nemocnici a vám nezbývá nic jiného, než čekat, jak se manžel a jeho tělo s touto nemocí poperou. Ovšem i vaše duše by potřebovala doktora, nebo přátele, či lidi s podobným trápením, kteří by vám pomohli přejít přes toto těžké období vašeho života. Mohla byste oslovit příbuzné pacientů, možná dokonce existuje v nemocnici svépomocná skupina. Také se můžete obrátit na organizaci Liga proti rakovině, která provozuje telefonní linku, která poskytuje rady jak pacientům, tak jejich blízkým. Můžete také volat na jakoukoliv linku důvěry, nebo se obrátit i na naše středisko. Zkušenosti a podpora lidí, kteří si prochází nebo prošli něčím podobným, bude neocenitelná. Hlavně na to vše nebudete sama. Přeji vám hodně sil.

Veronika Prchalová
Naděje – SKP Charity Opava
 

Středisko Naději - SKP můžete navštívit osobně na Kylešovské 10, Opava či kontaktovat telefonicky na čísle 553 653 776, 737 615 459. Více na www.charitaopava.cz

 

Naši partneři

Moravskoslezský kraj Úřad práce Statutární město OPAVA

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2010 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO | Administrace