Facebook

Poradna

Jak si nezkazit dovolenou. 26.4.2011

Dobrý den, chystá se doba zařizování letních dovolených. Já s manželkou nejsme z těch, kteří by nakupovali zájezdy na poslední chvíli, a proto se rozhlížíme po nějakém již teď. Minulý rok jsme byli s jednou cestovní kanceláří na Kypru a nebyli jsme vůbec spokojeni. Vím, že není možné, aby se dovolená vydařila se stoprocentní jistotou, ale rádi bychom věděli, jak se vyvarovat zbytečných chyb při vybírání cestovního zájezdu a jak postupovat při jeho případné reklamaci.                                                                                                  Jan V.

 

Snad každý se přeje zažít dovolenou bez starostí, plnou skvělých zážitků z nově poznaných míst a s nově nalezenými přáteli, na kterou bude celá rodina ještě dlouho vzpomínat. Bohužel, jak píšete, nelze vždy předejít všem problémům, ale znalostí svých práv a také povinností si můžete ušetřit mnoho starostí, které Vám dovolenou zkazit mohou. Bohužel není možné zde popsat všechno, proto se budu snažit  alespoň o  to nejdůležitější.

V první řadě si pozorně přečtěte veškeré dostupné informace o Vámi vybraném zájezdu, především návrh cestovní smlouvy a znění všeobecných obchodních podmínek, ve kterých je spousta důležitých informací. Všechny nejasnosti je nutno řešit okamžitě s cestovní kanceláří (CK) a žádejte od pracovníků CK uspokojivou odpověď. Každý by si také měl prověřit, zda je cestovní kancelář pojištěna proti úpadku. Cestovní kancelář je sice povinna Vám předat doklad o pojištění spolu s cestovní smlouvou, ale je dobré si platnost pojištění dále prověřit na www.ackcr.cz nebo na www.mmr.cz. Dále je nutné předpokládat, že CK má právo jednostranně zvýšit za určitých, zákonem stanovených podmínek, cenu zájezdu, aniž by došlo ke změně cestovní smlouvy a Vy jste povinni toto zvýšení respektovat. CK má dále právo podat návrh na změnu cestovní smlouvy. Pokud nesouhlasíte se změnou cestovní smlouvy, od smlouvy odstupte. Neodstoupením od smlouvy dáváte souhlas s její změnou. Co se týče reklamací, tato problematika byla již v rámci rubriky řešena v článku z 7. září 2010. Znění článku je možné najít na www.obcanskaporadnaopava.cz, pod záložkou Občanské judo. V případě, že byste měl zájem o podrobnější informace, se na nás můžete kdykoli obrátit.

Naši partneři

Moravskoslezský kraj Úřad práce Statutární město OPAVA

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2010 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO | Administrace