Facebook

Poradna

Občanská poradna píše rubriku Občanské judo

Občanská poradna se již tři měsíce pravidelně objevuje na stránkách novin Region Opavsko, pro které se vžil název „Červený Region“. Každý týden radí místním občanům v rámci rubriky s názvem „Občanské judo“. Vždy na jiné téma. Vždy však jde o problémy, které povětšinu trápí mnoho Opaváků a osob z blízkého okolí. A jak se zrodil nápad vydávat právě rubriku „Občanské judo“? „Hledali jsme způsob, jak dostat služby, které občanská poradna poskytuje, do většího povědomí lidí, aby neměli pocit, že jsou tady na své problémy sami. Že je tady poradna, kam se mohou přijít poradit, zeptat, co dál. Myslím, že místní noviny jsou pro to ideální informační médium. A jelikož již dlouhodobě spolupracujeme s týdeníkem Region Opavsko, rozhodli jsme se je oslovit a vyšlo to,“ říká Ivo Mludek, mediální poradce Charity Opava.
 
      Psát takovouto rubriku však není žádný med. Každý týden si ji  přečtou tisíce lidí a vysvětlit často složitý právní problém tak, aby to bylo jasné snad všem, není jednoduché. „Právní žargon je pro mnoho lidí nesrozumitelný a tak se snažíme psát rubriku co nejlépe tak, aby to pro čtenáře bylo zajímavé a přitom, aby chápali to, co se jim snažíme vysvětlit“, sděluje Romana Najvertová, pracovnice OP.
 
     Občanská poradna poskytuje službu sociálního odborného poradenství v 18 oblastech práva. Obrátit se na ni se svým problémem může tedy téměř každý. Služby, které poskytuje, jsou kvalitní, bezplatné, anonymní. A rozhodnutí nebát se a začít vydávat rubriku ukazuje, že poradna si je vědoma toho, že kvalitní služby skutečně poskytuje.
    Právě veřejnost je často tím největším kritikem. „Na rubriku máme velmi kladné ohlasy. Jsme rádi, že jsme s rozhodli s Občanskou poradnu spolupracovat a Občanské judo vydávat“, potvrzuje Roman Konečný, šéfredaktor Region Opavsko.
 

     S vydáváním rubriky se počítá i na rok 2011, proto se budete moci každý týden s Občanskou poradnou Opava v Regionu Opavsku setkávat i nadále.

Všem, kteří si nestihli či nemohou koupit výtisk novin Regionu Opavsko, jsou články rubriky Občanské judo k dispozici na těchto stránkách, pod záložkou Občanské judo.

Soubory ke stažení

Občanské judo, 07.09.2010, Region Opavsko3551 kB
Občanské judo, 26.10.2010, Region Opavsko517 kB

Naši partneři

Moravskoslezský kraj Úřad práce Statutární město OPAVA

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by Core Trade s.r.o. © 2010 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO | Administrace